متن خبر

مهلت ثبت نام در مسابقه سنتز نانومواد مرجع تا 30 فروردین 1396 تمدید شد

تاریخ : 1395/12/02 تعداد بازدید : 475
کمیته استاندارد سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری شرکت کیفیت گستر هوپاد، مسابقه سنتز نانومواد مرجع را برای اولین بار در سطح کشور برگزار می کند.
این مسابقه در راستای تحقق دستیابی به دانش و فناوری ساخت نانومواد مرجع در داخل کشور تعریف شده است. هدف از برگزاری این مسابقه شناسایی محققین، متخصصین وتوانمندی های موجود در کشور در ارتباط با تولید نانومواد مرجع است.
این نانو مواد باید به صورت سوسپانسیون های پایدار و همگن حاوی نانوذرات معین(نانوذرات کروی سیلیکا، طلا و پلی استایرن) با توزیع اندازه ذرات باریک و کنترل شده در محلول آبی با عدم قطعیت اندازه گیری حداکثر5± نانومتر سنتز شوند.
سوسپانسیون حاوی نانوذرات سنتز شده باید همگن و در بازه زمانی حداقل شش ماه، پایدار باشد.
از میان شرکت کنندگان در مسابقه، سه نفر که بهترین نتایج را ارئه کرده اند برگزیده شده و به هریک پنج سکه بهار آزادی اعطا می گردد. همچنین ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از افراد برگزیده در راستای صحه گذاری، تولید و تجاری سازی نانومواد مرجع ساخته شده، حمایت های ویژه به عمل خواهد آورد.
از تمامی اساتید دانشگاه، دانشجویان، محققین، متخصصین و تولید کنندگان در حوزه سنتز نانو مواد در سراسر کشور برای شرکت در این مسابقه دعوت به عمل می آید.

مهلت ثبت نام در این مسابقه تا 30 فروردین 1396 تمدید شد.
* دریافت پوستر مسابقه
دبیرخانه برگزاری مسابقه در محل شرکت کیفیت گستر هوپاد واقع است.

مشخصات تماس جهت ثبت نام و پاسخ گویی به سؤالات :

  • مراجعه به سایت: www.houpad.com
  • تلفن: 22653289-021
  • همراه: 09127901529
  • ایمیل: info@houpad.com