متن خبر

برگزاری کنفرانس بین المللی نانو پزشکی و ایمنی نانو در آذر 1396

تاریخ : 1396/04/19 تعداد بازدید : 547
دومین کنفرانس بین المللی نانو پزشکی و ایمنی نانو (NMNS 2017) در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 8 و 9 آذر (29 و 30 نوامبر) در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد گردید. این کنفرانس مشتمل بر ارائه مقاله و پوستر، سخنرانی، کارگاه و پنل گفتگو خواهد بود و متخصصان و استادانی از کشورهای مختلف، همچون: انگلستان، ایالات متحده، ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و افریقای جنوبی به این کنفرانس دعوت گردیده اند. حمایت و پشتیبانی از کنفرانس از سوی ستاد توسعه فناوری نانو، دانشگاه علوم پزشکی تهران، شبکه ایمنی نانو ایران، کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو و انجمن نانوفناوری پزشکی ایران صورت گرفته است. 
این کنفرانس در نظر دارد کلیه جنبه های ایمنی و پزشکی مربوط به نانومواد به ویژه جنبه های انسانی، حیوانی و زیست محیطی را پوشش دهد. همچنین هدف این کنفرانس فراهم آوردن فرصتی مناسب برای ملاقات میان دانشمندان از سراسر جهان، جهت تبادل نظرات و شروع همکاری های ملی و بین المللی در حوزه نانو پزشکی و ایمنی نانو است. مخاطبان کنفرانس، شامل محققان و متخصصانی از رشته های: نانوفناوری، سم شناسی، ایمنی محیط زیست، بهداشت حرفه ای، بیوشیمی، زیست شناسی، بهداشت غذایی، علوم دارویی و پزشکی می باشند.
موضوعات کنفرانس عبارت است از:
- موضوعات نانوپزشکی
o نانوحامل ها در سیستم های دارورسانی هدفمند
o نانوپزشکی احیائی
o نانوفناوری در وسایل و تجهیزات پزشکی و ایمپلنت ها
o نانو زیست فناوری و سیستم های نانو زیستی
o نانوفناوری در تشخیص، تصویربرداری و حسگرهای زیستی
o نانوفناوری سرطان و نانوتراپی
o کاربرد نانوفناوری در داروهای دامی
- موضوعات ایمنی نانو
o ارزیابی مواجهه
o روش شناسی: مشخصه یابی، ردیابی و پایش
o برهم کنش های سلامت شغلی و محیط زیست
o سم شناسی
o اکوتاکسیسیته و تحلیل چرخه عمر
o تنظیم مقررات و استاندارد سازی
همچنین سه کارگاه با عناوین زیر در حاشیه کنفرانس برگزار خواهد گردید:
- سیستم تشخیصی با استفاده از سیستم میکرو آرایه
- شناسایی و درک اهمیت نانومواد اتفاقی برای ایمنی و سلامت محیط زیست
- تجاری سازی پژوهش های نانوفناوری: از آزمایشگاه تا بازار
یادآوری می شود اولین دوره این کنفرانس با عنوان کنگره ایمنی نانو (INSC 2014) با حمایت شبکه ایمنی نانو ایران در سال 1393 و در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.
برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت www.nanomedsafety.com مراجعه و یا با پست الکترونیکی info@nanomedsafety.com تماس بگیرید.filereader.php?p1=main_818f9c45cfa30eeff