متن خبر

خریداری شرکت سازنده تجهیزات مترولوژیکی هایزیترون

تاریخ : 1396/05/21 تعداد بازدید : 104
شرکت بروکر اعلام کرده است شرکت هایزیترون (Hysitron) که در بخش توسعه، تولید و فروش تجهیزات اندازه‌گیری نانومکانیکی پیشرو است را خریداری کرده است. با خرید این شرکت، تجهیزات آنالیز نانومکانیکی هایزیترون به شرکت بروکر می‌رسد. در حال حاضر بروکر تجهیزاتی نظیر میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM)، مشخصه‌یابی سطح، تست‌های مکانیکی و اصطکاک را در اختیار دارد. اضافه شده توانمندی در بخش تجهیزات اندازه‌گیری نانومکانیکی می‌تواند موقعیت بروکر را در بازار تحقیقات نانومواد تقویت کند. درآمد شرکت هایزیترون در سال 2016، 20 میلیون دلار بوده است. جزئیات مالی مربوط به این خرید، فاش نشده است.
شرکت هایزیترون در سال 1992 فعالیت خود را روی اندازه‌گیری خواص مکانیکی مواد در مقیاس نانو آغاز کرد. محصولات نانودندانه‌گذاری این شرکت توسط بخش دانشگاهی و صنعتی در حوزه‌های مهندسی مواد، علوم زنده و نیمه‌هادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجهیزات این شرکت دارای قابلیت اندازه‌گیری اصطکاک، انالیز مکانیکی دینامیکی، تست نانومکانیکی در SEM و TEM است.
مارک مونچ از مدیران شرکت بروکر می‌گوید: «هایزیترون یکی از شرکت‌های پیشرو در اندازه‌گیری نانومکانیکی است. ما به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در بخش AFM، قصد داریم با ترکیب توانمندی‌های شرکت هایزیترون، دامنه خدمات خود را افزایش دهیم. علاوه‌ بر این، محصولات هایزیترون کاملا مکمل تجهیزات آنالیز اصطکاک و تست‌های مکانیکی ما است.»
توماس ویروبک مدیرعامل شرکت هایزیترون می‌گوید: «ما در بخش تولید تجهیزات شهرت خوبی ایجاد کرده‌ایم و محدودیت‌های فناوری نانو اندازه‌گذاری را تغییر داده‌ایم. ترکیب شدن با شرکت بروکر که توانمندی بالایی دارد می‌تواند به ما کمک کند تا پتانسیل‌های خود را پیاده‌سازی کنیم. با این همکاری مشترک، ما می‌توانیم زیرساخت‌های مورد نیاز خود را بدست آورده و روی توسعه خدمات خود به مشتریان متمرکز شویم.»
هایزیترون شرکتی است که در بخش تولید و تجاری‌سازی تجهیزات آنالیز نانومکانیکی به عنوان شرکتی پیشرو شناخته شده است. این شرکت بازار خود را در بخش فناوری‌نانو طی دو دهه گذشته گسترش داده است.