متن خبر

برگزاری مقایسات بین آزمایشگاهی آزمون DLS در سال 1396

تاریخ : 1396/08/24 تعداد بازدید : 461
به اطلاع می‌رساند با توجه به نقش مهم انجام آزمون های مقایسات بین آزمایشگاهی به عنوان یکی از ابزارهای کارآمد جهت کنترل و تضمین کیفیت نتایج در آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون، کمیته استانداردسازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری شرکت کیفیت گستر هوپاد در سال جاری اقدام به برگزاری طرح مطالعات بین‌آزمایشگاهی برای آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در زمینه اندازه‌گیری ابعاد نانوذرات طلا با استفاده از دستگاه DLS می‌کند.لازم به توضیح است در این طرح برای انجام آزمون از نانو ماده مرجع معتبر استفاده خواهد شد. همچنین شرکت در این برنامه برای آزمایشگاه ها به صورت رایگان خواهد بود.

شرکت کنندگان در این طرح گزارشی دریافت خواهند کرد که در آن می توانند وضعیت آزمایشگاه خود را در مقایسه با آزمایشگاه های دیگر مشاهده کنند و جهت حفظ محرمانگی گزارش، به هرکدام از آزمایشگاه ها کدی اختصاص داده خواهد شد که تنها خود آزمایشگاه از این کد اطلاع خواهد داشت. همچنین این گزارش¬ها می توانند جهت ارایه به نهادهای تایید صلاحیت در ارزیابی های دوره ای مورد استفاده قرار گیرند.

علاقمندان می توانند جزئیات طرح را در قسمت آزمون‌های مهارت و مقایسات بین آزمایشگاهی وبسایت شرکت هوپاد به آدرس www.houpad.com، ملاحظه نمایند و درصورت تمایل به شرکت در این برنامه، فرم ثبت نام را از آدرس اینترنتی ذکر شده در بالا دانلود کرده و پس از تکمیل به آدرس ایمیل m.moharami@houpad.com ارسال نمایند.