متن خبر

نشست هم اندیشی سازمان ملی استاندارد

نشست هم اندیشی سازمان ملی استاندارد صبح روز سه شنبه 10 مهرماه، با حضور آقای سرجیو موجیکا، دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو)، در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
تاریخ : 1397/07/11 تعداد بازدید : 217

نشست هم اندیشی سازمان ملی استاندارد صبح روز سه شنبه 10 مهرماه، با حضور آقای سرجیو موجیکا، دبیرکل سازمان بین المللی استاندارد (ایزو)، در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد. این همایش با سخنرانی خانم نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد آغاز و با ارائه گزارش توسط برخی از مدیران این سازمان ادامه یافت.

در بخشی از  این نشست، آقای حسن پوی پوی، به نمایندگی از کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو به سخنرانی پرداخت و گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای این کمیته در زمینه تدوین استانداردهای ملی و بین المللی ارائه کرد. وی در این سخنرانی با اشاره به مشارکت فعال این کمیته در  ISO/TC229 و اجلاسیه های آن اعلام کرد که با تلاش ها و حمایت های این کمیته تاکنون در حوزه فناوری نانو، 4 استاندارد بین المللی و  85 استاندارد ملی تدوین شده است. او از وجود 4 استاندارد بین المللی در دست تدوین و ارائه چند موضوع پیشنهادی جدید از سوی ایران به ایزو خبر داد. همچنین، آقای پوی پوی گزارشی از سایر فعالیت های کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو در زمینه های: نانومواد مرجع استاندارد، دوره های مقایسه بین آزمایشگاهی و ... ارائه کرد.

 

 

در این همایش علاوه بر نماینده کمیته فنی فناوری نانو، نمایندگان کمیته های فنی مواد غذایی و فولاد نیز حضور داشتند و گزارشی را از فعالیت های خود ارایه کردند. همایش با طرح پرسش حاضران و پاسخگویی آقای سرجیو موجیکا خاتمه یافت.